وبلاگ رسمی قابل ترجح | Preferable

متمایز | Different | وبلاگی قابل ترجیح

وبلاگ رسمی قابل ترجح | Preferable

متمایز | Different | وبلاگی قابل ترجیح

وبلاگ رسمی قابل ترجح | Preferable

فردا و دیروز با هم دست به یکی کردند
دیروز با خاطراتش مرا فریب داد
و فردا با وعده هایش مرا خواب کرد
وقتی چشم گشودم امروز هم گذشته بود

آخرین نظرات
  • ۱۱ شهریور ۹۷، ۱۴:۴۴ - امیر امیر فریدی
    عالی بود
نویسندگان

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

در چند فصلی که تراکتور پا به عرصه لیگ برتر گذاشته بدخواهان تیم و حاشیه سازان از راه های گوناگون سعی در تخریب تراکتور و هواداران میلیونی آن داشته اند. حاشیه سازان در اولین قدم پرشمار بودن هواداران تراکتور را تنها به دلیل بازگشت دوباره این تیم به لیگ برتر می دانستند و در دو نظرسنجی کاملا هدف دار و مزخرفانه هواداران ما را ابتدا به عنوان پر شورترین هواداران لیگ معرفی کرد.

سپس تراکتور را بعد از تیم های پرسپولیس و استقلال سومین تیم پرهوادار کشور قلمداد کرد. و عنوان گردید که هواداران تراکتور شاید پرشورترین باشند اما تعدادشان کمتر از هواداران دو تیم پایتخت است. بعد از اینکه این سناریو آنها با حضور 120 هزار نفری هواداران و اعتراض آنها به نظرسنجی ها ناکام ماند سعی در آشوبگر نشان دادن هواداران تراکتور کردند.

در این راه از توهین هواداران تیم های مس کرمان ، نفت آبادان ، ملوان و داماش گیلان ، پرسپولیس و استقلال تهران به مردم آذربایجان و هواداران تراکتور چشم پوشی کردند و کوچکترین اعتراض هواداران تراکتور را در بوق و کرنا کردند و چندین و چندین هفته سوژه رسانه های نوشتاری و تصویری کردند. هر چند در این مورد هم راه به جایی نبردند چون با یک سد محکم مواجه بودند: «سدی به نام اتحاد هواداران با رمز یاشاسین آذربایجان»

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

اما این دشمنان قسم خورده اند از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به اتحاد هواداران تراکتور و گسستن این اتحاد فروگذار نکرده اند آنها در تازه ترین اقدام خود با نام بردن از تیم تراکتور ، که متعلق به تمام مردم آذربایجان و تورکها است. با عنوان تراکتورسازی تبریز سعی در کوچک کردن تیم دارند در حالیکه در مورد تیم کم هواداری مانند سایپا؛ از عنوان «سایپا البرز» استفاده می کنند.

تنها این مورد نیست به تازگی در سایت گل و حتی برخی از سایت های هواداری تیراختور شاهد کامنت های هستیم که با نیت تفرقه میان شهرهای آذربایجان نگاشته شده اند. به عنوان مثال در کامنتی خواندم که نوشته شده بود: "بودجه آذربایجان را فقط خرج تبریز می کنند" یا در کامنتی دیگر از طرف یک تبریزی به اردبیلی ها توهین شده و کامنت های از این دست که نویسنده های آنها یا اصلا تورک نیستند و یا خودفروخته ای بیش نیستند.

در حالی که دشمنان مردم آذربایجان و در راس آنها هواداران تیراختور سعی در تفرقه و اختلاف انداختن بین مردم و هواداران تیراختور آذربایجان هستند. یادداشتی از امیر توپچی پور در صفحه اصلی سایت تراکتور اف سی مشاهده کردم با عنوان «یاشاسین تراختور یاردیمجیلاری» که عنوان نوشته بسیار زیبا بود وقتی این مقاله را خواندم در نگاه اول مقاله ای خیلی خوب و زیبا بود اما وقتی کمی دقیق تر به مقاله ریز شدم دریافتم که در عین حال که مقاله ای خوب در وصف هواداران تیراختور است ایرادات زیادی دارد و همین نکته بیشترین بهانه را دست بدخواهان می دهد.

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

در اول این مقاله نوشته شده:

"با وجود اینکه تراکتور دیشب توانست نتیجه مطلوبی کسب کند به خاطره همین هواداران تراکتور که کیلومترها پیموده بودند تا تراکتور را تنها نگذارند پیروز این میدان بودند."

و

"در پایان آن اضافه شده: "جا دارد از آنهایی که با پیمودن صدها کیلومتر راهی پایتخت شدند تا از نماینده آذربایجان دفاع کنند تشکر ویژه ای داشته باشیم و از طرف میلیون ها هوادار تراکتور که از راه دور نظاره گر عملکرد آنان بودند خسته نباشید جانانه ای به آنان بگوییم"

اینکه هواداران تیراختور همواره از تبریز و شهرهای دیگر آذربایجان صدها کیلومتر را طی کرده اند تا تیراختور را در تهران و شهرهای دیگر تنها نگذارند شکی نیست و تشکر کردن از آنها کوچکترین کاری است که می توان انجام داد اما اینکه فقط بیاییم و عنوان کنیم که همه 5 هزار هوادار تیراختور از تبریز به ورزشگاه تختی آمده بودند خودش عامل ایجاد تفرقه و اختلاف می گردد.

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

آیا واقعا همه حاضران در ورزشگاه صدها کیلومتر طی کرده بودند و به ورزشگاه آمده بودند که از تورک های مقیم تهران و شهرهای اطراف تهران حاضر در ورزشگاه چشم پوشی کنیم؟

شاید در نوشتن اینگونه مقالات غرضی در کار نباشد اما این موضوع در آینده می تواند مورد سو استفاده بدخواهان قرار گیرد. چرا باید چشم مان را به واقعیات ببندیم و از روی تعصب قلم بزنیم؟

در بازی با پیکان آیا بیش از 500 نفر از تبریز یا شهرهای آذربایجان در ورزشگاه آمده بودند؟

چرا یک بار هم نشده از هواداران تیراختور ساکن در تهران قدردانی کنیم؟

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

در استادیوم سهند تبریز هواداران همه شهرهای آذربایجان حضور دارند و طبیعی است که از شهرهای دور هواداران کمتری در استادیوم حاضر شوند در ورزشگاه تختی تهران نیز طبیعی است که تورک های ساکن آن و شهرهای اطرافش بیشتر باشند.

بنابراین سعی کنیم در نوشته هایمان واقعیات را بنویسیم وقتی ما خودمان محدوده هواداران تیراختور را کوچک و کوچک تر می کنیم طبیعی است که سایت های حاشیه سازی همچون سایت گل بین ما تفرقه بیندازند.

بنابراین ما هواداران باید بیش از پیش هوشیار باشیم و اجازه ندهیم بین ما اختلاف ایجاد کنند.

همیشه یک صدا و یک دل باشیم و با عشق فریاد «یاشاسین آذربایجان» را سر دهیم تا اتحاد خود را بیش از پیش به آنان نشان دهیم.

در پایان پاسخ ما هواداران تیراختور به این حاشیه سازان این است: «تیراختور مال آذربایجان و همه تورکهای ایران است و هیچ وقت اتحاد هواداران تیراختور گسستنی نیست.»

نظرات  (۳)

۳۰ مهر ۹۷ ، ۱۲:۴۵ فروشگاه اینترنتی
عملکردی عالی ....سرزنده وموفق باشید
https://www.baneh.com
باتشکر
پاسخ:
سپاس
عشق اولسون تورک میلتینا
پاسخ:
ساغول قارداش
۰۳ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۳۰ دختری از جنس باد
یاشاسین تراکتور😎
پاسخ:
یااااااااشاااااااااااسین تراختور سازی تبریز ، عشق السون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">